Biuletyn Informacji Publicznej
STAROSTWA POWIATOWEGO W GRUDZIĄDZU

Wyszukiwarka

Odnośniki

Intranet

Przejdź do: www.powiatgrudziadzki.pl

Treść strony

Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko Głównej Księgowej w Placówce Opiekuńczo- wychowawczej w Wydrznie

                                                                                                                          Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza

                                                                                                                                              w Wydrznie

                                                                                                                              Wydrzno, dnia 08.06.2020r

Główna księgowa

Wymiar etatu : ¼ etatu

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne:

- stanowisko wyposażone w komputer, materiały biurowe, oświetlenie sztuczne i naturalne;

  1. Wymagania niezbędne:

Spełnienie wymagań określonych w ustawie o pracownikach samorządowych (Dz.U.z 2019r,poz.1282) oraz ustawie o finansach publicznych ( Dz.U. z 2019r., poz. 869 z póź. Zm.)

Głównym księgowym  jednostki sektora finansów publicznych, w tym jednostki budżetowej, może być osoba , która:

  • ma obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA)- strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, chyba że odrębne ustawy uzależniają zatrudnienie w jednostce sektora finansów publicznych od posiadania obywatelstwa polskiego;
  • ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
  • nie była prawomocnie skazana za przestępstwa przeciwko mieniu , przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;
  • posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego;
  1. Spełnia jeden z poniższych warunków:
  • ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3 letnią praktykę w księgowości;
  • ukończyła średnią , policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości;
  • jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów;
  • posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów;
  1. Wymagania dodatkowe:
  2. znajomość rachunkowości budżetowej;
  3. znajomość ustawy o finansach publicznych;
  4. znajomość prawa  zamówień publicznych;
  5. znajomość  przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych;
  6. znajomość przepisów płacowych;
  7. znajomość ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;
  8. biegła umiejętność obsługi  programów komputerowych, w tym finansowo – księgowych ( mile widziana znajomość obsługi programu finansowo-księgowego Symfonia);
  9. Znajomość obsługi pakietu MS Office (Word,Excel)
  10. Dobra organizacja pracy;
  11. Umiejętność pracy w zespole;
  12. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
  13. Prowadzenie księgowości jednostki.
  14. Dekretowanie dokumentów finansowo- księgowych;
  15. Wystawianie i dekretowanie wewnętrznych dokumentów księgowych;
  16. Prowadzenie ewidencji kont syntetycznych, uzgadnianie kont powiązanych oraz sporządzanie miesięcznych zestawień obrotów i sald;
  17. Uzgadnianie sald bankowych;
  18. Prowadzenie nadzoru obrotu środkami pieniężnymi;
  19. Prowadzenie analityki do wydatków środków budżetowych oraz analityki kosztów z podziałem na paragrafy według klasyfikacji budżetowej;
  20. Dokonywanie kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym;
  21. Dokonywanie kontroli kompletności rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych;
    10. Sporządzanie sprawozdawczości budżetowej;
    11. Sporządzanie planu budżetowego;
    12. Przygotowanie projektów planów finansowych jednostki, a także wprowadzanie zmian w ciągu roku budżetowego;
    13. Wykonywanie innych nie wymienionych wyżej zadań, które z mocy prawa lub przepisów wewnętrznych wydanych przez dyrektora jednostki należą do kompetencji głównego księgowego;
  22. Wymagane dokumenty:
  • Życiorys ( CV);
  • List motywacyjny;
  • Dokumenty poświadczające wykształcenie ( świadectwo, dyplom lub zaświadczenie o stanie odbytych studiów);
  • Inne dodatkowe dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje i umiejętności;
  • Oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych;
  • Oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie;
  • Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na ”przetwarzanie danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art.6 ust.1.lit. o Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady ( UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz  uchylenia dyrektywy 95/46/WE(ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”;
  • Kopie świadectw pracy potwierdzające staż pracy;

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy złożyć w kopercie w Placówce
Opiekuńczo-Wychowawczej – Wydrzno 13, 86-320 Łasin z dopiskiem: „ Nabór na stanowisko Głównej  Księgowej w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Wydrznie” w terminie  do dnia 18 czerwca 2020 roku do godziny 15:00.
Aplikacje , które wpłyną po wyżej określonym terminie oraz dokumenty niekompletne nie będą rozpatrywane. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej  Biuletynu Informacji Publicznej(www.bip.powiatgrudziadzki.pl) oraz na tablicy informacyjnej Placówki.

                                                                 Dyrektor  Placówki

                                                     Opiekuńczo-Wychowawczej w Wydrznie

                                                                 Daria Rogowska

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Daria Rogowska
    data wytworzenia: 2020-06-08
  • opublikował: Dawid Banasiak
    data publikacji: 2020-06-08 11:56

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 644693
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2024-03-15 11:17:51