Biuletyn Informacji Publicznej
STAROSTWA POWIATOWEGO W GRUDZIĄDZU

Wyszukiwarka

Odnośniki

Intranet

Zaloguj się
:
:

Przejdź do: www.powiatgrudziadzki.pl

Treść strony

„WĘDKA – program aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego”

108 257 zł przeznaczono w bieżącym roku na realizację projektu systemowego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu pn. „ WĘDKA- program aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet VII, działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.2. W ramach projektu 8 osób niepełnosprawnych oraz usamodzielnionych wychowanków rodzin zastępczych kontynuujących naukę uczestniczy w szkoleniach oraz turnusie rehabilitacyjnym . Większość z zaplanowanych szkoleń już zakończono. Część uczestników zdobyła  uprawnienia z zakresu spawania, obsługi wózków widłowych, obsługi koparko-ładowarek. W tym tygodniu 3 osoby ukończą kurs z zakresu kadr i płac, w ramach którego zdobędą wiedzę na temat aktualnych przepisów prawa , niezbędną w pracy pracownika działu personalnego oraz praktyczną znajomość programu komputerowego „Płatnik”. Uczestnicy projektu objęci zostali również warsztatami z doradcą zawodowym oraz warsztatami  z zakresu treningu umiejętności i kompetencji społecznych prowadzonymi przez psychologa. Szkolenia na zlecenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu prowadzi Centrum Edukacyjne „Euro” w Grudziądzu.

Od września zaplanowane są odrębne warsztaty z doradcą zawodowym i psychologiem dla 7 uczestników    Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łasinie oraz wyjazd na turnus rehabilitacyjny.
W ramach projektu finansowany jest również etat pracownika socjalnego udzielającego informacji o prawach i uprawnieniach osób niepełnosprawnych , urzędującego w pomieszczeniu na parterze budynku Starostwa Powiatowego. Pomieszczenie na skutek przeprowadzenia prac adaptacyjnych  jest w pełni dostępne  również dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

drukuj („WĘDKA – program aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego”)

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Bożena Grabda
    data wytworzenia: 2009-07-20
  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2009-07-20 23:55
  • zmodyfikował: brak informacji
    ostatnia modyfikacja: 2009-07-20 23:56

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 27199
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2009-09-22 21:26:06