Biuletyn Informacji Publicznej
STAROSTWA POWIATOWEGO W GRUDZIĄDZU

Wyszukiwarka

Odnośniki

Intranet

Zaloguj się
:
:

Przejdź do: www.powiatgrudziadzki.pl

Treść strony

Dodatkowe środki finansowe z PFRON

 

         Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, że Zarząd PFRON przekazał dodatkowe środki finansowe w kwocie 78 214 zł na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych dla Powiatu Grudziądzkiego.
         Na podstawie Uchwały Nr XV / 40 / 2008 Rady Powiatu Grudziądzkiego z dnia 30 września 2008 r. większość środków finansowych przeznaczono na zwrot kosztów wyposażenia stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych oraz na refundację kosztów wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne od wynagrodzeń tych osób
Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne ponoszący koszty związane z wyposażeniem stanowisk pracy, mogą ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych na te cele w Powiatowym Urzędzie Pracy i może on wynosić piętnastokrotność przeciętnego wynagrodzenia
Część dodatkowych środków przeznaczono na dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych w celu zabezpieczenia realizacji wniosków, które do tej pory nie mogły być zrealizowane z powodu braku dostatecznych środków finansowych oraz realizacji tych wniosków, które mogą jeszcze wpłynąć do końca roku.
Zwiększone zostały również środki na dofinansowanie uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych.
Osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Grudziądzkiego, które są zainteresowane konkretnym dofinansowaniem mogą zgłaszać się po bliższe informacje do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu ul. Małomłyńska 1, pokój nr 19 na I piętrze. Druki wniosków są dostępne w punkcie informacyjnym dla osób niepełnosprawnych pokój nr 2 na parterze ( w budynku Starostwa Powiatowego).
 
                                      Kierownik PCPR
                                      Jarosław Poznański

 

komentarze (0) (Dodatkowe środki finansowe z PFRON)

drukuj (Dodatkowe środki finansowe z PFRON)

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Elżbieta Macierzyńska
    data wytworzenia: 2008-10-09
  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2008-10-09 12:41
  • zmodyfikował: Administrator Systemu
    ostatnia modyfikacja: 2008-10-09 13:58

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 20572
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2009-09-22 21:26