Biuletyn Informacji Publicznej
STAROSTWA POWIATOWEGO W GRUDZIĄDZU

Wyszukiwarka

Odnośniki

Intranet

Zaloguj się
:
:

Przejdź do: www.powiatgrudziadzki.pl

Treść strony

Konkurs rozstrzygnięty

Trzydzieści tysięcy złotych zostało rozdysponowane z budżetu powiatu grudziądzkiego na wsparcie fundacji oraz stowarzyszeń. Decyzją Zarządu Powiatu dotacje na realizację przedsięwzięć kulturalnych oraz imprez sportowych trafią do czternastu podmiotów pozarządowych.

Na ogłoszony w styczniu przez Zarząd Powiatu nabór ofert w otwartym konkursie na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe, odpowiedziało 14 podmiotów. Za kwotę 30 tysięcy złotych do końca tego roku zrealizują łącznie 20 zadań publicznych.

- W tegorocznej edycji konkursu wszystkie podmioty pozarządowe spełniły wymogi formalne, nie stwierdziliśmy również żadnych uchybień merytorycznych. Do konkursu coraz częściej przystępują nowe organizacje, nie tylko z naszego powiatu, ale i stowarzyszenia działające na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród nowych beneficjentów są - Polski Związek Niewidomych Okręg Kujawsko-Pomorski w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Razem SMR w Sztynwagu, "Stowarzyszenie Dobry Brat” w Osieku, Międzyszkolny Uczniowski Klub Strzelecki „Sagitarrius” w Grudziądzu oraz Liga Obrony Kraju w Bydgoszczy – podsumowuje Dorota Kaczerowska, kierownik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Grudziądzu i członek komisji oceniającej wnioski w konkursie.

Przyznane granty pozwolą stowarzyszeniom m.in. na organizację imprez sportowych – rozgrywek w tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkowej, wyścigu kolarskiego, organizację spływu kajakowego dla osób niepełnosprawnych, a także przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych - Przeglądu Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2012, seminariów naukowych oraz spotkań autorskich.

Wykaz organizacji pozarządowych, którym przyznano dofinansowanie znajduje się poniżej.

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Justyna Osiewicz
  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2012-03-19 14:40
  • zmodyfikował: Administrator Systemu
    ostatnia modyfikacja: 2012-03-19 14:51

Metryka

  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2012-03-19 14:41

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 43236
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2024-03-01 21:29:19